معرفی انواع آمپی فایر

معرفی انواع آمپی فایر

آمپی فایر به معنای تقویت کننده می باشد که در سیستم های الکترونیکی نقش تقویت سیگنالهای الکترونیکی را به عهده دارد ، یک آمپی فایر بیشتر برای تقویت سیگنالهای صوتی استفاده می شود که مدارات بسیاری از آمپی فایرها امروزه در اینترنت موجود است که با انواع قطعات الکترونیکی ساخته می شود از جمله آی سی های پر کاربرد آمپی فایر آی سی lm386 می باشد که شامل دو عدد تقویت کننده داخلی به صورت استریو می باشد که در مدارات پری آمپی فایر برای تقویت اولیه سیگنالها از این آی سی استفاده می شود . 

دسته بندی آمپی فایر بر اساس توان :

Amp Ultra Micro: این دسته برای تقویت کردن سیگنالهای بسیار بسیار ضعیف بکار گرفته می شوند این سیگنالها گاه به کوچکی چند نانو ولت یا حتی کمتر هستند.

Amp Micro: این دسته برای تقویت کردن سیگنالهای بسیار ضعیف بکار گرفته می شوند این سیگنالها گاه به کوچکی چند میکرو ولت یا حتی کمتر هستند.

آمپی فایر سیگنال ضعیف : این دسته برای تقویت کردن سیگنالهای ضعیف بکار گرفته می شوند این سیگنالها گاه به کوچکی چند میلی ولت یا حتی کمتر هستند.

آمپی فایر قدرت: این دسته برای تقویت کردن سیگنالهای متوسط بکار گرفته می شوند این سیگنالها گاه به کوچکی چند ولت یا حتی کمتر هستند.

آمپی فایر پرقدرت: این دسته برای تقویت کردن سیگنالهای بالاتر از متوسط بکار گرفته می شوند این سیگنالها گاه به کوچکی چند ولت هستند.

انواع آمپی فایر برای هدفون:

آمپی فایر خانگی : این نوع معمولآ ابعادی به بزرگی یک DVD پلیر استاندارد خانگی دارند. معمولا فیش های ورودی از انواع   RCA  و جک هدفون هم از نوع “1/4 بوده . معمولآ تنها کنترل قرار گرفته برروی پنل دستگاه فقط یک ولوم تنظیم صدا است به اضافه یک چراغ نشانگر روشن بودن دستگاه و نهایتآ یک کلید روشن یا خاموش کردن آمپی فایر . معمولآ به خاطر بدنه تمام فلزی سنگین هستند و در بعضی مدلها از آلومنیوم هم ساخته می شوند هر چند مقاومت بدنه فلزی نسبت به شرایط بد محیط بیشتر است .

آمپی فایر پرتابل : صرفآ برای حالت در حرکت ساخته شده و تمام خصوصیات مطلوب این کاربرد را دارند.

ابعاد بسیار کوچک و سبکی وزن

امکان راه اندازی هدفونهایی با آمپی فایردانس بالا

فیش و جک کوچک “1/8 برای ورودی و خروجی

باطری قابل شارژ داخلی با ساعت کارکرد بسیار بالا تا حد 50 ساعت با یک بار شارژ کامل باطری

آمپی فایر استودیو : تنها تفاوت این دسته با آمپی فایر های خانگی در تعداد جک ورودی و خروجی و همچنین راه اندازی هدفونهایی با آمپی فایردانس بسیار بالا می باشد . با این آمپی فایر ها به راحتی خواهید توانست هر کدام از چند خروجی مجزایی که دستگاه قادر به راه اندازی آن هست را به صورت جدا گانه کنترل کنید . البته این آمپی فایر ها به صورت مجزا کاربردی ندارند.

آمپی فایر  + DAC: این دسته چیزی جزء همان آمپی فایر نیست که در هر کدام از سه دسته قبلی وجود داشته به اضافه یک قسمت  DAC  که وظیفه تبدیل داده های دیجیتالی به آنالوگ را دارد . این نوع آمپی فایر ها در جاهایی کاربرد دارند که سورس دیجیتالی داشته باشند و بخواهند از روش ارتباط دیجیتالی برای به حداقل رساندن نویز استفاده کنند. این ارتباط به صورت عمومی از طریق USB و برای کاربردهای حرفه ای از Optical یا Coax و یا Ir استفاده می شود. داده های اصلی دریافت شده دیجیتالی به جای اینکه توسط پلیری که در فاصله دوری از آمپی فایر قرار گرفته تبدیل به آنلوگ شوند و به سمت آمپی فایر ارسال شوند ، درون خود آمپی فایر این تبدیل انجام گرفته تا سیگنال بسیار ضعیف آنالوگ در میان راه هر چند کوتاه از قسمت DAC تا آمپی فایری که کمتر از چند سانتی متر با هم فاصله دارند کمترین نویز محیط بر آن تاثیر گذاشته شود .

برگرفته از سایت:

taningostaran.com

amplifier.parsiblog.com

 

راهنمای خرید دیگر کالاها:

درباره: آرزو شعاعی

انتشار این مطلب در:

شما هم نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *