روش های خرید یک بخارشوی

روش های خرید یک بخارشوی

بخارشوی ها، از ترکیب بخار، و در برخی مدل ها موادشوینده و مکش برای تمیز کردن سطوح مختلف و فرش استفاده می کنند. بعضی از مدل ها دارای لوازم جانبی مختلفی برای تمیزکردن سطوح، لوازم و اثاثیه، مبلمان، پله ها، شیشه ها و فضای داخل خودرو هستند.
به نظر می رسد، بسیاری از بخارشورهای تولید شده،دارای ویژگی های مشابهی هستند، مانند برس های چرخان و سایر لوازم جانبی دیگر برای تمیز کردن سطوح و … همه بخارشوی ها دارای المنت داخلی برای ایجاد بخار هستند.
بخارشورهای دارای مکش برای کسانیکه اغلب فرش های خود را تمیز می کنند، ایده آل است، چون احتیاج به تماس با متخصصین شستشوی فرش ندارند و هر زمان که مایل باشند می توانند فرش های خود را بشویند.
بخارشوی ، کثیفی فرش ها را از بین می برد، کرکهای خوابیده فرش را احیا می کند و به فرش جلای زیبایی می دهد، همانند زمانیکه از قالیشویی آورده شده باشند.

بعضی از فاکتورهایی که جدیدا به امکانات بخارشوی‌ها اضافه شده‌اند تا حدودی جنبه تزئینی دارند پس بهتر است پولی که قرار است بابتشان بپردازید را برای امکانات کاربردی و مناسب خودتان خرج کنید.

چه گنجایشی مناسب است؟

هیچ معیار خاصی برای میزان گنجایش مناسب بخارشوی‌ها وجود ندارد چون ظرفیت این وسیله به حجم بدنه و مدت زمانی بستگی دارد که شما به آن نیاز دارید. مدل‌های مختلف بخارشوی از حداقل ۳۰۰ میلی لیتر تا حداکثر سه لیتر گنجایش مخزن در بازار وجود دارد اما نکته اینجاست که اگر مدل‌های با ظرفیت کم را انتخاب می‌کنید بهتر است قابلیت اضافه کردن آب در زمان کار دستگاه وجود داشته باشد. حتی اگر این قابلیت هم وجود نداشت به میزان زمانی که طول می‌کشد تا بخار آماده شود دقت کنید. در بهترین حالت دو دقیقه طول می‌کشد تا شما بتوانید از بخارشوی استفاده کنید.

توان؛ شرط لازم یا کافی؟

توان دستگاه نشاندهنده میزان قدرت و کیفیت تولید بخار آن است. مدل‌های بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ وات برای استفاده معمولی در منزل مدل‌های مناسبی به حساب می‌آیند اما به غیر از توان، زمان خرید بخارشوی به میزان قدرت تولید بخار (بین ۳/۵ تا ۸ بار) آن هم اشاره می‌شود.
شاید فروشندگان بتوانند شما را متقاعد کنند که مدل‌هایی با قدرت پنج یا شش بار بخار قوی‌تر است اما بهتر است بدانید این مدل‌ها در زمان استفاده، تفاوت محسوسی با مدل‌های با توان چهار بار بخار ندارند بلکه تنها قیمت بیشتری دارند. البته زمان خرید بخارشوی‌های حرفه‌ای حتما دقت کنید که مدلی با بالا‌ترین قدرت تولید بخار را انتخاب کنید.

چه فاکتورهایی در بدنه مهم است؟

به کسانی که جای کافی برای نگهداری از بخارشوی‌های مخزن دار بزرگ را ندارند خرید مدل‌های پارویی بخارشوی توصیه می‌شود. هر چند اگر می‌خواهید از این مدل‌ها استفاده کنید بهتر است خودتان را برای بلند کردن و جابه جایی یک وزنه سنگین آماده کنید.
یکی از نکاتی که کمتر کسی ممکن است به آن توجه کند قابلیت جدا شدن لوله از بدنه و محفظه سیم است. شاید بتوانید سیم را دور بدنه بپیچید یا آن را در کنار بدنه قرار دهید اما جدا نشدن لوله از بدنه باعث می‌شود شما به فضای زیادی برای نگهداری بخارشوی احتیاج داشته باشید.
قبل از آنکه مدلی را انتخاب کنید حتما آن را در دست بگیرید و وزن آن را نسبت به توانتان بسنجید. وزن بدنه زمان شست و شوی سطوح به چشم نمی‌آید اما اگر بدنه سنگین باشد برای شست و شوی دیوار‌ها دچار مشکل خواهید شد.

چه امکاناتی لازم است؟

تعداد و نوع سری‌ها را حتما بررسی کنید. تنوع سری‌ها و کیفیت ساختشان کمک می‌کند تا بتوانید درباره بازده دستگاه پیش بینی بهتری داشته باشید یا حداقل بررسی کنید مدل انتخابیتان برای فرش، دیوار‌ها، شیشه و آینه و درز‌ها سری‌های لازم را داشته باشد.
خروج آب به همراه بخار یکی از مشکلاتی است که اکثر بخارشوی‌ها برایتان ایجاد می‌کنند. اگر قبل از خرید، فروشنده به شما اطمینان داد که دستگاه دارای سیستم ضد چکه است هم از او بخواهید بخارشوی را برایتان امتحان کند.
بسیاری از مدل‌های جدید دارای یک درجه برای تنظیم میزان خروجی بخار هستند که یکی از فاکتورهای کاربردی به حساب می‌آید. از طرفی در مدل‌هایی که دارای دکمه اتوماتیک هستند نیازی به نگه داشتن شاسی برای خروج بخار نیست و استفاده از آن‌ها راحت‌تر است.

امان از برندهای متفرقه

برعکس آنچه بسیاری از افراد فکر می‌کنند خریدن بخارشوی‌های برندهای متفرقه کار عاقلانه‌ای نیست. وقتی می‌توانید به فروشگاه‌های رسمی بروید، مدل دلخواه‌تان را انتخاب کنید و برای چند سالی خیالتان بابت گارانتی و خدمات پس از فروش راحت باشد، با خرج کردن حدود ۵۰ هزار تومان برای خرید یک بخارشوی از برندهای معتبر و ضمانت شده از پرداخت پول برای تعمیرات و قطعات یدکی پیشگیری می‌کنید.

انواع بخارشوی :

1. بخارشوی هایی که دارای سری متصل به بدنه (دسته) هستند، اصطلاحا بخارشوی هایی که به صورت "تی بخار" می باشند. هنگام خرید، توجه کنید که بسیاری از مدل هایی که برس چرخشی یا  دوار دارند، مشتری پسندتر هستند.

این نوع بخارشوی ها برای تمیز کردن سطوح سرامیکی، انواع سطوح سنگی، پارکت، موکت و فرش مناسب هستند. از برخی مدل ها که قابلیت استفاده در حالت عمودی دارند برای شستشوی دیوارنیز می توان استفاده کرد.

2.بخارشو های دستی که دراندازه های کوچک موجوداند و برای تمیز کردن اجاق گاز، سرویس بهداشتی  و… مناسب هستند.
 3. بخارشوی هایی که کمی کاربردی ترهستند (چند منظوره). این نوع بخارشورها دارای لوازم جانبی مختلفی هستند و به عنوان ابزاری خاص برای از بین بردن لکه ها در سطوح و لوازم مختلف، به کار برده می شوند.
4. بخارشوی های دارای مکش، که دارای دو مخزن می باشند که در مخزن اول آب تمیز تبدیل به بخار میشود و آب کثیف در مخزن دوم جمع آوری می شود.
بخارشوها دارای تنظیمات مختلفی  هستند مثل تغییر ارتفاع  دسته یا کنترل میزان بخار برای فرش، شیشه، سرامیک و… ، بخارشوی های مختلف از نظر تنوع لوازم جانبی با هم متفاوت هستند.

مدل هایی که دارای لوازم جانبی متنوع هستند برای تمیز کردن لوازم مختلف خانگی، شستشوی مبلمان ، فرش و موکت کاربرد دارند.


برای اینکه تشخیص دهید کدام مدل بخارشوی برای شما بهترین کاربرد را دارد، الویت های خود را شماره گذاری کنید.

 برای تمیز کردن لوازم و اثاثیه یا سطوح مختلف علاوه بر فرش نیز، از بخارشوی استفاده می کنید؟ 
آیا از فرش و قالیچه هایی با رنگ روشن استفاده می کنید که مستعد کثیف و لک شدن هستند؟
آیا منزلتان پوشیده از قالی هایی است که هر چند ماه می باید تمیز شوند؟
پاسخ به این سوالات کمک خواهد کرد که از میان گزینه های موجود بخارشوهای  چند کاره بهترین و مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید، و تصمیم بگیرید که کدام مدل برای نیازهای شما مناسب می باشد.
برای شستشوی فرش بخارشوی های دارای مکش بهترین گزینه هستند.
اغلب افرادی که بخارشور می خرند ، انتظار دارند که چند سالی از آن استفاده کنند، پس به اعتبار شرکت گارانتی کننده و مدت گارانتی آن توجه داشته باشید.(معمولا تولیدکنندگان محصولات خود را 1 تا 3 سال ضمانت می کنند)
قیمت بخارشوی ها در مدل های ساده و کوچک دستی از  1,500,000 ریال شروع شده و در برخی مدل های پیشرفته و پرکاربرد به حدود 30,000,000 ريال می رسد. اغلب مدل هایی که قیمتی حدود 3,000,000 الی 6,000,000 ریال هستند از نظر کارایی در یک سطح اند.
چگونه یک بخارشوی بخریم:

در واقع همه بخارشوی ها از بخار برای تمیزکردن استفاده می کنند. در برخی از محصولات ممکن است کلمه "بخار" به کار رفته باشد، ولی فقط گرما از نازل دستگاه خارج شود. بخارشور واقعی یک المنت حرارتی که دمای آب را تا ایجاد بخار بالا می برد، دارد. به هر حال اگر بخارشوی شما بخار تولید نمی کند، ناامید نشوید، می توانید از آن برای شستشوی سطوح استفاده کنید. این نکات ساده، برای اینکه بدانید چگونه بخارشوی مناسبی بخرید، مهم اند.
گرچه صرف چند صد هزار تومان برای خرید بخارشوی هزینه زیادی محسوب می شود، ولی اگر خواستار سرعت بخشیدن به نظافت منزل هستید و اگر می خواهید در هزینه نظافت خانه اتان صرفه جویی کنید و نمی خواهید هزینه زیادی برای لکه بری و شستشوی فرش و مبلمان منزلتان صرف کنید، خرید بخارشوی خوب می تواند کمک کند. برای خانواده های دارای کودک برای شستشو و ضدعفونی منزل بسیار مفید است.
با توجه به وجود انواع بخارشوی های مختلف می توانید برحسب نیاز و بودجه ای که در نظر گرفته اید یکی از انواع مختلف بخارشوها را خرید نمایید.

Reference:

sara.jamejamonline.ir
www.dalano.com

راهنمای خرید دیگر کالاها:

درباره: آرزو شعاعی

انتشار این مطلب در:

یک دیدگاه

شما هم نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *